70’lerin Tarzı Paravan

Dekorasyon Editör 41
sponsorlu reklam

Paravan deyince akla hastane ve sağlık merkezlerinde sedyelerin yanında kullanılan beyaz perde gelse de geniş kullanım alanları vardır.  Tiyatrolarda dekor olarak kullanıldığı gibi evlerde de çok amaçlı kullanılmakta. 

Üst değiştirmek amacıyla kullanımı da en klişe kullanımdır. Yatak odalarında küçük ve estetik bir soyunma ve kıyafet değiştirme alanı olarak kullanılmaktadır.

                 Ayrıca 1999-2004 yılları arasında çok sevilen dizilerin birinde kullanılmıştı. Hatırlayanlar bilirler. Dizinin başrolleri olan ve boşanmaya karar veren evli çift Teoman ve Berna evlerini ayırmakta paravan kullanmıştı.  İşte paravan denilen eşyanın diğer klişe kullanımı budur. 

                Dekoratif amaçlı olarak tercih edilen paravanın kullanımı çok yaygındır.  Örneğin birleşik olan mutfak ile oturma odasını ayırmak istiyorsunuz.  Dekoratif bir paravan kullanarak bu işi hem ekonomik şekilde çözersiniz. Hem inşaat pisliği,  tadilat izni,  komşulara rahatsızlık vermemek vs. uğraşmazsınız. Hem de gayet estetik bir görüntü oluşturursunuz.

                Bu paravanlar klasik paravanlar olabileceği gibi kitaplık ya da raf tarzı çok amaçlı paravanlar da olabilir.  Klasik paravanlar konusunda dekoratif eşya satan zincir mağazalarda ya da internette birçok seçenek bulabilirsiniz.

                Ahşap motifli paravanların dışında doğa teması şeklinde, manzara resmi tarzında ya da sanatsal temalar tarzında bir çok paravan türü içerisinden ihtiyacınıza cevap veren istediğiniz paravanı seçebilirsiniz.

 Raf tarzında olan paravanlar ile  istediğiniz görüntüleri de oluşturabilir paravanı çok amaçlı kullanabilirsiniz. Paravanı çiçek rafı, kitaplık, vitrin vs.. gibi de kullanarak iki işlevi birden yerine getirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir