Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Amerikan Mutfak Nedir? Dekorasyon Modelleri

Fotoğraf - Görsel Usta 1.171

Amerikan Mutfak Ne Demektir?

İlk kullanılan ülkenin Amerika olması nedeniyle bu isim verilen Amerikan mutfağı; yaşam alanı içerisinde araya her hangi bir engel konmadan her iki kısmı birbirine bağlama şeklinde oluşturulan mutfak-salon karışımı kullanım şeklidir. Genelde stüdyo dairelerde yaygın olarak kullanılan ve dizayn edilen bu mutfaklar “Açık mutfak” olarak da ülkemizde bilinmektedir. Dar alanlarda büyük kolaylık sağlayan bu mutfaklar ayrıca bazı açıdan da dezavantaj yaratabiliyor.

Amerikan mutfakları yemek kültürü açısından aşırı kızartmalı ve koku yayacak gıdalar ile beslenmeyenler için ideal. Ancak ağır yemek kokusu içeren ve genelde kızartmalı yemeklerin yapıldığı Türk mutfağı içinse oldukça sakıncalı. Aspiratör ile desteklenmesine rağmen yemek kokularının sinmesi kaçınılmaz olabilir. Modern bir tasarım olması görünüm olarak albeni yaratabiliyor. Yaşam alanlarına dâhil olması nedeniyle daha çok atıştırmalık tarzında beslenme, kızartmaların olmadığı bir beslenme alışkanlığında oldukça pratik ve kullanışlı ama diğer açıdan rahatsız edici bir etki yaratması da itici gelebilmektedir.

Daha çok bekarlar veya küçük aileler için daha uygun olduğunu düşünebiliriz. O nedenle stüdyo dairelerde uygulanması buna örnek olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Amerikan Mutfak Nedir? Dekorasyon Modelleri” üzerine 1 yorum

  1. Özgür dedi ki:

    3. resimdeki model sık kullanılmaktadır ve kullanışlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740