Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2678

Aydınlık Banyo Tasarımları

Dekorasyon Editör 57
sponsorlu reklam

Yoğun geçen bir günün ardından eve geldiğimizde ilk olarak, üstümüzde biriken olumsuz enerjiyi atıp gevşemek için banyoya atarız kendimizi. Ancak evlerin iç kısmında bulunan banyoların aydınlık bir havası yoksa kendimizi banyodan hemen atmak için acele,  acele yaptığımız banyo gevşetmez bizi.

                Banyo ışıklandırması önemlidir o yüzden. Renk ile ışıklandırma banyoyu güzel gösteren iki ana unsurdur. Renk ve ışıklandırması iyi yapılmamış banyolarda hiç bir dekor estetiği sağlamaz.

                Aydınlık bir banyo istiyorsanız öncelikle lambaların sayısı ve rengi önemlidir. Gün ışığı ve beyaz renkli lambalar olmalı banyolarda. Renkli lambalar aydınlık düzeyini düşüreceği için tercih etmenizi önermiyoruz. Gizli spot lambalar kullanarak doğal bir aydınlanma görüntüsü elde edersiniz banyolarınızda.

                Banyolarınızda büyük aynalar kullanmanız ışığın etkisini artıracak,  banyoda aydınlık daha fazla artıracaktır.  Aynaların büyük olmasının yanında dolap kapaklarında vs. ayna olması da aydınlığa katkı sağlayacaktır. Ayrıca aynaların arkasına yerleştireceğiniz şerit LED lambalar banyolarınızın daha geniş görünmesini de sağlar.

                Koyu renkler ışığı yansıtmayıp aksine emer. Işığı yansıtan renkler açık renklerdir. O yüzden banyolarınızın duvar ve mobilya renginde beyaz, krem, sarı gibi açık tonları kullanmanız banyonuzun daha aydınlık olmasını sağlayacaktır. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2678