Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Banyo Fayansı Nasıl Seçilmeli

Dekorasyon Usta 81
sponsorlu reklam

Kapalı ve nemli ortamların kurtarıcısı olan fayanslar, özellikle banyo ve mutfaklarda tercih edilen bir malzeme türüdür. Eğer eviniz için yeni bir fayans arıyorsanız ve bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, işte dikkat etmeniz gereken detaylar.

Öncelikle fayansınızın hangi renk olacağına karar vermelisiniz. Dar bir alan için tercih edilecek fayansın açık renkli olması, odadaki derinliği ve ışığı arttıracaktır. Dar alanlar için ayrıca desensiz, sade fayans kullanımı yine geniş gösterecek bir ayrıntıdır.

            Renk seçiminden sonra fayansın boyutu iyi bir şekilde belirlenmelidir. Banyonuzda kullanacağınız tek tip bir fayans, zamanla banyoyu sıkıcı hale getirecektir. Bu nedenle farklı boyutlara sahip fayanslar, banyoyu daha dinamik gösterecektir. Küçük boyutlu banyolarınız için ayrıca büyük fayans parçaları seçmeniz, genişlik hissiyatı yaratacaktır. Ayrıca bir kenarı veya alanı daha uzun göstermek istiyorsanız, dikey fayansları da incelemeyi unutmayın.

            Bu tür detaylardan sonra parlak veya mat olmasıyla ilgili kararı vermeniz gerekiyor. Mat ürünler, parlak ürünlere göre daha dayanıklı ve daha güvenlidir fakat yine de parlak ürünler dekoratif amaçlı daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle özellikle banyonuzda zemini mat fayanslar ile örebilirken, duvarları da parlak fayanslar ile örebilirsiniz.

            İstediğiniz fayans modelini bulduktan sonra mutlaka bir kutu fazladan almalısınız. İleride yaşanacak bir olumsuzluk durumunda, aynı fayans modelini bulamayabilirsiniz ki bu da tüm fayansların değiştirilmesi gibi bir problem de ortaya çıkarabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781