Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Boya Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyon Usta 70
sponsorlu reklam

Mobilyaları aldınız, güzel de bir perde ile odanızı süslediniz, dekoratif aksesuarlar da tamam ama hala bir eksik mi var? Duvar boyanızı kontrol etmeye ne dersiniz? Duvar boyasının rengi ve seçilen malzemesi evin dekorasyonunu en çok etkileyen unsurlardan bir tanesi. Bu nedenle eğer evinizin duvarını boyayacaksınız, boya işlemine başlamadan önce size birkaç tüyo vermek istedik.

            İşe hangi boya çeşidini kullanacağınızı seçmekle başlamalısınız. Günümüzde ev tipi malzemeye sahip akrilik boya, saten boya, ipek boya, yağlı boya, astar boya, epoksi boya gibi birçok farklı boya tipi bulunmaktadır. Bunlar arasından en çok bilineni ve tercih edileni akrilik boyadır.

            Malzeme seçimi yaptıktan sonra, boya işlemine başlamadan önce birtakım hazırlıklar yapmanız gerekmektedir. Odanızda boya yapmak için yeterince geniş bir alan yaratmanız önemlidir, böylece daha detaylı boya yapılabilir ve evdeki mobilyalara da zarar gelmez. Ayrıca zemine koyulacak bir naylon ile zemin boyadan korunmalıdır. Bu aşamadan sonra duvardaki eski boya kalıntılarını da kazımak işe yarayabilir. Eğer çok fazla çatlak varsa çatlaklar macun ile doldurulmalıdır.

            Ön hazırlıktan sonra boya işlemine başlamadan önce eğer bir uzmandan destek almayacaksanız, boya yapmadan önce kesinlikle koruyucu ekipmanlarınızı temin edin. Bir gözlük veya maske iyi bir tercih olabileceği gibi eviniz mutlaka sürekli olarak havalandırılmalıdır. Boya malzemesini hazırlarken kendi bildiğiniz yöntemleri kullanmak yerine de boyanın üzerinde yer alan talimatları takip etmeniz daha kaliteli bir malzeme ortaya çıkaracaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781