Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Daha Çevreci Ev Tasarlamak Mümkün Müdür

Genel Usta 61
sponsorlu reklam

Dünyamızdaki kaynaklar sınırlı, artık bunu net bir şekilde biliyor ve her geçen gün daha da fazla hissediyoruz. Sizler de doğadan tükettiğiniz kaynakları azaltmak istiyorsanız ve buna evinizden başlamak istiyorsanız işte sizler için birkaç öneri.

  1. Evinizi sadeleştirerek gereksiz tüketim öğelerinden kurtulun. Bunun için sizler için daha önce de önerdiğimiz minimal ev için örnekler yazımızı okuyabilirsiniz. Minimal bir ev ile daha az eşyayı satın alacaksanız ve böylece daha az kaynak tüketmiş olacaksınız.
  2. Sıfır atık akımını deneyin. Bununla ilgili internette birçok bilgi bulunuyor. Sıfır atık akımının ana teması evdeki atıkları olabildiğince azaltmak. Bunun için paketli ürünleri satın almayı azaltmamız gerekiyor. Aynı zamanda ürettiğimiz atıkların da geri dönüştürülebilir olması gerekiyor.
  3. Evinize doğadan dokunuşlar ekleyin. Bunun en basit yolu elbette evin dört bir yanını bitkiler, çiçekler ile donatmaktır. Bu bitkiler evinizin havasını temizleyeceği gibi aynı zamanda güzel, dekoratif bir görüntü de oluşturacaktır.
  4. Elektrik tüketiminizi azaltın. Bunun için evinizde çok fazla elektrik tüketen ürünleri daha tasarruflu olanlar ile değiştirebileceğiniz gibi gereksiz yere çalışan elektrikli ev aletlerini de kapatmayı deneyin. Bu hem doğayı hem de cebinizdeki parayı koruyacaktır.
  5. Doğal gaz tüketiminizi azaltın. Bunun için evinizin yalıtımını yapmak bir çözüm olabileceği gibi, kışın evde tişört giyinmek yerine bir kazak ile oturarak daha az doğal gaz tüketmek de bir çözümdür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740