Dış Cephe Giydirme Sistemleri

Dış Cephe Usta 873
sponsorlu reklam

Dış cephe giydirme sistemleri hem fonksiyonel hem de estetik nedenlerle son derece önemlidir. Dikey dış cephe kaplaması bir filtredir, fiziksel bir sınırdır, binanın çevre ile karıştığı bir yoldur ve binadan elde ettiğimiz algıyı etkiler. Coğrafi bölgeye, kullanım alanına, iklime, tasarıma ve bütçeye bağlı olarak çeşitli cephe kaplamaları arasından seçim yapabilirsiniz. Metal paneller, delikli ve taşlanmış levhalar ve komple cephe yapmak için metal kafes kullanılabilir.

Çeşitli Kaplama Sistemleri

Çok sayıda dış cephe kaplama ve kaplama sistemi vardır. Kaplama sistemleri için kullanılabilecek birçok farklı malzeme olduğu için onları birbirinden ayırmak oldukça zordur. Kaplama sistemlerinin kurulumu çeşitli yöntemler kullanılarak da yapılabilir. Kaplama sistemlerinde kullanılan malzemeler kauçuk, silikon veya tuğla gibi her türlü metal ( çinko, paslanmaz çelik, bronz, bakır vb. ) olabilir. Montaj yöntemleri, kaplama sisteminin yapımı için kullanılan farklı malzemelere uyarlanmıştır.

Dış Cephe Kaplama Sistemlerinin işlevi

Kaplama, öncelikle işlevine göre bir konstrüksiyona uyarlanır: (duvar) kaplama sistemleri, binanın dış ve çerçevesini korur. Dolaylı olarak, kaplama sistemleri mimari bir yapının iç kısmını da korur. Bir kaplama sisteminin sunduğu korumanın yanı sıra, bir binanın veya yapının estetik cazibesini arttırabilir. Seçebileceğiniz birçok malzeme, desen ve kaplama ile kaplama sistemleri mimarlara çok çekici gelmektedir. Mimarlar genellikle modern ve minimalist bir görünüm elde etmek için bu panelleri tasarımlarına eklerler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir