Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Dış Cephe Kaplama Taşları

Dış Cephe Usta 85
sponsorlu reklam

Dış cephelerde taş ya da taş görünümüne sahip kaplamalar zamana yenik düşmeden, sürekli olarak tercih edilen türden kaplamalardır. Bu nedenle ev dış cephe kaplama taşları gerek estetik gerek de fonksiyonel olarak oldukça ilerlemiş durumdadır. Tarih boyunca tercih edilen taş kaplamalar, her kültür ve her coğrafyada her zaman estetik ve dekoratif olarak tercih edilen bir kaplama türü olmuştur.

Dış cephe kaplama taşlarının sıklıkla tercih edilmesi nedeniyle üretilen yeni kaplama taşları güncel teknolojiyi de takip etmeye devam etmiştir. Dış cephe kaplamaları artık geçmişte olduğu gibi yalnızca görüntüsüyle dikkat çekmekle kalmıyor aynı zamanda yeni teknolojiyi takip ederek ev için gerekli her türlü mantolamaya yardımcı olmaktadır. Dış cephede kullanılan kaplama taşları farklı teknik ve farklı malzemelerle oluşturulan farklı çeşitlere sahiptir.

Dış Cepheler Doğal Taş Kaplama

Dış cephe kaplama taşı denildiğinde akla gelen ilk seçenek ve malzeme doğal taşlardır. Doğal taş ile yapılan kaplamalarda taşlar herhangi bir ek özel işlem görmez bu nedenle taşlar tamamen gerçek taşlardır. Yapıları itibariyle en doğal ve gerçekçi görünüme sahip görünümü bu taşlar oluşturmaktadır. Kullanılan taşlar genelde traverten, kayrak, oniks, kireç taşı gibi taş türlerinden oluşmaktadır.


Patlatma Taş Kaplama

Patlatma taş olarak adlandırılan bu kaplama türü de esasında doğal taşlardan oluşmaktadır. Patlatma taşlar, doğada yer alan farklı doğal taşların birleşiminden elde edilmektedir. Patlatma taş modellerinde doku oldukça belirgindir. Taşların yapısı genelde küçüktür, farklı renk ve çeşitlerden oluşmaktadır. Dış cephede güzel bir derinlik ve dinamik görüntü oluşturmaktadır.


Kültür Taşları ile Kaplama

Kültür taşları birer yapay taşlardır. Bu taşların ana maddesi çimento ve kumdur. Kültür taşlarının avantajı doğal taşlara göre çok daha kolay inşa edilebilmesidir. Yapı itibariyle doğal taşlara kıyasla çok daha hafiflerdir ve bu nedenle binaya ekstra yük bindirmezler. Hafif yapıları nedeniyle apartman gibi yüksek katlı binalarda tercih edilmektedir. Aynı zamanda doğal taşlara göre çok daha ekonomik taşlardır.


Taş Görünümlü Yapay Kaplama

Bu tür kaplama modelleri ne doğal taştır ne de kültür taşları gibi yapay taşlardır. Bu kaplamanın tek amacı binaya taş görünümü vermektir. Fiberglas, polyester, reçine ya da doğal taş tozundan üretilebilir. İnşa edilirken özel bir sıva tekniği uygulanır ve şekil verilir.

Ekstra İçerikler:

Dış Cephe Süsleme için Duvar Kaplamaları

Dış Cephe Aydınlatma ve Led Işıklar Kaplama

Dış Cephe Kaplama Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Dış Cephe Aydınlatma ve Led Işıklandırma

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740