Doğal ışıktan faydalanan stüdyo ev örnekleri

Genel Editör 414
sponsorlu reklam

Son dönemde kalabalık şehirlerde yaşayan genç nüfus, geleneksel mahalle kültüründen uzaklaşarak stüdyo tipi dairelerde konaklamayı tercih ediyor. Göreceli olarak daha lüks ve fiyat açısından da uygun olması gibi etkenlerden dolayı tercih edilen stüdyo daireler, çoğunlukla 1+0 veya 1+1 gibi seçeneklere sahip oluyor. Ancak hemen her evin olduğu gibi, stüdyo dairelerin de olumsuz bir yanı var: Küçük ve dar oldukları için evi tasarlarken hareket imkânınız çok kısıtlı!

Güneş ışığı tüm sorunları çözer

Hal böyle olduğu için var olan alanları düzgün ve etkili bir biçimde değerlendirme stüdyo evlerde daha çok önem taşıyor. Burada da yapılması gereken evi tasarlarken güneş ışığından azami derecede faydalanmaktan başka bir şey değil. İnsan sağlığına çok faydalı olan güneş ışığı, evleri aydınlatmak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve doğal bir yöntemdir. Sürekli güneş alan odalar olduğundan daha geniş görüneceği için stüdyo tipi dairelerde ferahlık hissi oluşturabilmek de mümkün hale gelecektir.

Tasarım aşamasında doğal ışıktan faydalanma amacı güdülen, her biri göz alıcı güzellikteki stüdyo daire tasarımlarına göz atmaya ne dersiniz?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir