Dünyanın En Pahalı Evi – Antilla

Genel Usta 411
sponsorlu reklam

Dünyanın en pahalı evi çoğumuzun düşündüğü gibi Amerika, Dubai, Arap Yarımadası, İngiltere, İsviçre veya Rusya’da değil. Dünyanın en görkemli ve en lüks yapısı Hindistan’ın Mombay şehrindedir. Bu yapının ismi Antilla.

Maliyet, metrekare ve pahalılık açısından benzer yapılara nazaran çok farklı bir tasarım ve tarza sahip. Güncel değerinin 1,5 milyar doların (1,500,000,000$) üzerinde olduğu düşünülüyor. İçinde Hindistan’ın en zengin iş adamlarından Mukesh Ambani ve ailesi yaşamaktadır. Tabiki 5 kişilik Ambani ailesi için biraz büyük değil mi diyeceksiniz. Ambani ailesi dışında bu muhitin içerisinde korumalar, çalışanlar ve aileleri ile birlikte 650 kişi daha bulunmaktadır.

Antilla; 27 katlı ve 130 metre yüksekliğine sahiptir. Her bir katın kendine has yapı malzemeleri, tasarımları ve renk kombinasyonları bulunmaktadır. Bu görkemli yapı toplamda 4550 metrekarelik bir alana kuruludur. Bir şehrin tüm ihtiyacı bu yapının içinde vardır. Tiyatro, sinema, spor salonu, özel stüdyolar, yüzme havuzları ve Hindistan’ın sıcak havasından bıkabilecek çocukları için özel kar odası. Katlar arası ulaşımı 9 adet özel asansör sağlamaktadır.

Mukesh Ambani

Antilla’nın giriş katından 6.katına kadar olan alanı Mukesh Ambani’nin 200’den fazla olduğu düşünülen özel araba koleksiyonuna ayrılmıştır. Arabalarıyla trafiğe karışmamak ister ise tabiki helikopterleriyle de evine iniş yapabileceği 3 adet özel pist muhitin içerisinde bulunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir