Duvar Kağıtları Ve Hayatımızdaki Yeri

Dekorasyon Editör 49
sponsorlu reklam

Duvar kâğıdı kelime olarak bakıldığında iç dekor ve koruma amacıyla duvarlar üzerine yapışkan vasıtası ile yapıştırılan yapı malzemeleridir. İç mekân tasarımların genelinde duvar kâğıdı kullanımı göze çarpmaktadır. Duvar kâğıtlarının birçok türü ve çeşidi mevcuttur. Mimarinin ve teknolojinin gelişmesi ile duvar kâğıtlarına ilgi de aynı orantıda artmaktadır. Uzun yıllar kullanılabilir olması, su ve nem geçirmez özelliği ile duvar kâğıtları günümüzde birçok iç mekân dekorasyonunda gözümüzün önüne çıkmaktadır. Peki, duvar kâğıtları konusunda en çok merak edilen bir soru ise “İthal Duvar Kâğıtları” sağlıklı mıdır yâda kullanışlı mıdır?

            İthal Duvar Kâğıdı nedir?

Diğer dekorasyon konusunda uzman olan ülkelerin iç pazarından transfer edilen duvar kâğıdı olarak tanımlanabilir, basit anlamı ile. Duvar kâğıtları bazen İtalya bazen de Çin üzerinden ithal edilebilir ancak; bilinmesi gereken tek bir husus vardır. İthal duvar kâğıtları hangi ülkeden ithal edilirse edilsin, dikkat edilmesi gereken noktalar, üretim aşamasında kullanılan boya markası ve cinsi; bir de işçilik kalitesi…

           İthal ve Yerli Duvar Kâğıdı arasındaki farklar nelerdir?

İthal ürünler ve yerli ürünler arasında artık günümüzde pek yüksek bir fark kalmamıştır.  Diğer birçok üründe yaşandığı gibi duvar kâğıtları içerisinde de ucuz insan gücü nedeni ile fiyat farkı yaşanmaktadır.

            İthal Duvar Kâğıdının Avantajları nelerdir?

İthal duvar kâğıtlarının duvara uygulanma işlemi oldukça basittir ve uygulama sırasında kullanılan yapışkan madde herhangi bir kötü kokuya sebep olmaz. Gelişen teknolojiler sebebiyle kullanım ömürleri oldukça uzundur ve ithal üretimlere göre oldukça ekonomiktir. Dijital baskıların yoğun kullanılması ile birlikte renk ve desen çeşitliliğinde de geniş bir yelpaze oluşturmuştur.

Bu sebepler göz önünde bulundurulduğu takdirde ithal duvar kâğıtlarının kullanılmasında herhangi bir problem yoktur ve iş gücü içerisinde en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir