Epoksi ve Poliüretan Zemin Kaplama

İç Cephe Usta 452
sponsorlu reklam

Epoksi ve poliüretan zemin kaplama ürünleri oldukça sağlam olmaları ve ilk yapıldığı andan itibaren özelliklerini kaybetmemeleri nedeniyle birçok endüstriyel alanda tercih edilmektedir. Epoksi zemin kaplamaları; çevresel faktörlere karşı dayanıklı hale getirilmesi nedeniyle yapı sektörlerinin çok fazla kullandığı bir malzeme haline gelmiştir. Epoksi zemin kaplamaları; çizilmeyen, kırılmayan, kimyasal maddelere dayanıklılığı, rüzgar, su, nem, donma ve daha birçok dış etkene karşı dayanıklıdır.

Epoksi zemin kaplama; dayanıklı, sert ve daha fazla sıkıştırma gücü olan bir tür olduğundan dolayı genellikle depolar, lojistik kullanım alanları ve ağır sanayi yerlerinde tercih edilmektedir. Poliüretan zemin kaplamaları ise; daha elastik ve yumuşak yapıdadır. Bu nedenle darbeleri absorbe etme bakımından daha etkilidir ve -30 dereceye kadar dayanıklı kalması açısından soğuk hava depo kullanımlarında da oldukça tercih edilmektedir. Uygulama gerçekleştirilmiş örnek 2 adet zemin fotoğrafı ile işlem sonrasını görebilirsiniz:

Her iki zemin kaplama ürünü asitlere karşı farklı reaksiyon göstermektedir. Poliüretan zemin kaplamalar; laktik aside karşı daha dirençli olduğundan gıda endüstrisinde kullanılırken; Epoksi zemin kaplamalar; sülfirik aside daha dayanıklı olmasından dolayı akü üretimi yapan fabrikalarda daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle kullanım yapacağınız alanlar için bilen bir kişiden fikir almak epoksi ve poliüretan zeminler için en iyisi olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir