Ev Dekorasyonunda Kullanılabilecek Çiçek Çeşitleri Nelerdir

Dekorasyon Usta 18
sponsorlu reklam

Evde yetiştirilen çiçekler her ne kadar birer hobi olsa da aynı zamanda dekoratif amaçlarla da kullanılabilecek harika şeylerdir. Evinizde doğadan bir parça olarak çiçek veya bitki kullanmak istiyorsanız, işte sizler için birkaç öneri.

Örneğin günümüz mutfaklarının öne çıkan özellikleri yalnızca işlevsellik konusunda değildir. Mutfaklarda tasarım da en az işlevsellik kadar önemli bir konudur. Mutfağınıza koyabileceğiniz bir çiçek güzel görüntü oluşturabileceği gibi aynı zamanda kokusuyla da farklı bir hava katabilir. Örneğin güzel bir orkide, hoş kokusuyla sizleri mest edebilir. Veya doğanın güzel yeşilliğini fesleğen ile yakalayabilir ve fesleğenin güzel kokusunu içinize çekebilirsiniz. Unutmadan, fesleğeni aynı zamanda yemeklerinize de katabilirsiniz.

Konu banyo olunca, günümüzde bitkilerden de bahsetmemek pek olmaz. Genellikle kapalı alanlarda yer alan, az ışık ve çok neme sahip olan banyolarda doğru bitki seçimi yapmak önemlidir. Örneğin banyonuzda difenbahya bitkisi veya aloe vera tercih edebilirsiniz. Evlerin diğer bir karanlık noktası olan koridorlarda da benzeri bir durum vardır. Koridorlarınız içinde de paşa kılıcı bitkisi veya kurdele çiçeği tercih edebilirsiniz.

Yatak odaları ise çok az zaman geçirmemize karşın, bizler için oldukça önemli mekanlardan bir tanesi. Yatak odasında ise duvar sarmaşığı tercih edebileceğiniz gibi yelken çiçeği de kullanabilirsiniz.

En önemli alan olan salonlarda ise çiçek kullanımı bizde oldukça önemlidir. Zamanımızı en çok geçirdiğimiz bu alanda çiçek ve bitki oldukça rahatlatıcı olacaktır. Salonunuzda ise teraryum, utanç çiçeği, papatya, kaktüs yetiştirmeyi tercih edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir