Evde Halı Temizliği Nasıl Yapılır

El İşçiliği Usta 5
sponsorlu reklam

            Yaz aylarının sıcaklığını yavaş yavaş geride bıraktığımız günleri yaşarken, sonbaharın ardından soğuk kış aylarını yaşayacağımız günlere daha çok yaklaştık. Eğer sizler de evinizdeki halıları hala temizlemediyseniz ve çeşitli nedenlerle farklı bir yerde temizleme şansınız bulunmuyorsa ve bunu evinizde nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz. Evde halı temizliği ipuçları yazımızda bulunan ipuçları ile hızlı ve kolay temizlik yapın.

            Öncelikle evdeki halınızı düzenli olarak silmek, ağır kimyasal kullanan halı temizlikçilerinin yaptığı temizlikten daha net bir sonuç doğuracaktır. Halı temizliği yapan kişi ve firmaların çalışma ortamları maalesef yeterince hijyenik değil. Bu nedenle evde düzenli yapılan bir temizlik ile basit temizlik gerektiren durumları kurtarmanız mümkündür. Halı temizliğinin masraflı olmasının da bir dezavantaj olduğunu unutmamak gerekir. Bunun için ilk olarak yapabileceğiniz, görece biraz masraflı olan çözüm “halı yıkama özelliği” olan ya da “ıslak temizleme” özelliği olan bir süpürge makinesi temin etmek olabileceği gibi, derin temizleme aparatı olan bir süpürge makinesi de olabilir. Çünkü standart süpürge makineleri, derinlemesine bir toz temizliği yapmadığı için istediğiniz sonucu almanızı engelleyebilir.

            Halınızı temizlerken, temizliğe yardımcı olması amacıyla bir ek ürün arıyorsanız ve çözümü doğal ürünlerden yana kullanmak istiyorsanız sizler için önerimiz “doğal arap sabunu” ve “karbonat” olacaktır. Arap sabunu, köpürterek derinlemesine bir temizlik sağlayacağı gibi karbonat da bakterileri ve kötü kokuların oluşumunu engelleyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise halının temizlik aşaması kadar durulama ve kurutma aşamalarıdır. Halınızı derinlemesine durulamadığınızda arada kalan sabun ve karbonat zamanla kötü bir görüntü oluşturabilir.

Youtube‘dan örnek bir video ile de görsel şekilde halı temizliği nasıl yapılır inceleyebilirsiniz:

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir