Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Evlerde Retro Tasarım Uygulamaları & Nasıl Yapılır

Dekorasyon Usta 79

            Eğer eviniz için farklı bir tasarım arıyorsanız, belki de aradığınız tasarım Retro tasarımdan geçiyordur. Eğer eski, nostaljik eşyaları seviyorsanız ve bunu evinizde de görmek, yansıtmak istiyorsanız Retro tasarım sizler için doğru bir çözüm olacaktır. Peki ya evlerde Retro tasarım nasıl uygulanır, Retro tasarım nedir? Yazımızda bilgilendirmeler, ipuçları ve öneriler ile yazı sonunda da konu ile ilgili galeri bulunmaktadır.

            Retro dekorasyon, 1950’li ve 1980’li yıllarda evde kullanılan eşyaların, günümüz evlerinde de tercih edilmesini karşılayan tasarım anlayışıdır. Eski tasarım diline sahip ürünlerin, günümüz teknolojisi ile birleştiği Retro tasarım oldukça popüler bir tasarım anlayışı konumundadır. Bu tasarımda sadelikten öte, farklı dokular, canlılık ve sert geçişler ön plandadır.

            Evinize Retro bir tasarım uygulamak istiyorsanız atmanız gereken ilk adım Retro eşyaları temin etmektir. Bunun birkaç farklı yolu vardır. Örneğin eskicileri ziyaret edebilir ve onlardan eski eşyaları temin edip, eşyaları onarabilir ve kullanabilirsiniz.

Diğer bir çözüm olarak da markaların da üretmeye başlamasıyla birlikte tercih ettiğiniz bir markanın mağazasından retro bir ürün temin edebilirsiniz. Retro ürünler yapıları gereği renkli, parlak, motifli ürünlerdir. Bu nedenle bu türden bir yapıya sahip ürün gördüyseniz, Retro tasarıma sahip evinizde de kullanabilirsiniz.

Tüm bunlar yetersiz gelirse, tanıdığınız yaşlı insanların evlerini ziyaret edebilir ve onlardan retro parçalar talep edebilirsiniz. Böylece onların anılarını evinizde de yaşatabilir, farklı ve anlamlı hikayeler de yaratabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781