Her Odayı Şenlendirecek Dekorasyon İpuçları

Dekorasyon Editör 284
sponsorlu reklam

Evinizi sil baştan tasarlamaya karar verip her şeyi en kusursuz şekilde dizayn etmek istiyorsanız, sizi zorlu bir sürecin beklediğini söyleyebiliriz. Ancak aşağıdaki tavsiye ve ipuçlarına kulak verirseniz başka! Yaşam alanınızın her bir köşesinde hayata geçirebileceğiniz bu tavsiyelerle göze daha çok hitap eden odalara sahip olabilmeniz mümkün. Hazırsanız başlayalım!

Işığın yerden yüksekliğini iyi ayarlayın

Avizeleriniz yerden en az 1,5 metre yüksekte asılı olsun. Bu sayede ışık oda geneline eşit bir şekilde dağılacaktır. Şayet çok uzun boyluysanız ve başınızı avizeye çarpma ihtimali varsa bu yükseklik daha da artırılabilir.

Aynalarla odayı daha geniş gösterin

İç mimarların en sevdiği dekorasyon öğeleri arasında aynalar da yer alır. Bunun nedeni aynaların odaları olduğundan daha geniş gösterebilme yetenekleridir. Siz de oturma odası veya yatak odanızda mutlaka ayna bulundurarak genişlik algısı oluşturabilirsiniz.

Kumaş seçimi de önemli

Koltuk ve yastıklarda tercih edeceğiniz kumaşların mümkün mertebe kolay yıkanabilir ve temizlenebilir olmasına özen gösterin. Aksi halde şık ama hiç de kullanışlı olmayan kumaşlar ileride başınızı ağrıtabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir