Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740

İç Cephe Isı Yalıtımı Malzemeleri

İç Cephe Usta 76
sponsorlu reklam

İç cephe ısı yalıtımı malzemeleri son dönemde arama motorlarında sıklıkla aratılmaya başlanan bir tür mantolama malzemeleridir. Genelde apartman türü yapılarda yaşayan insanların tercih ettiği iç cephe ısı yalıtımı, apartmanla birlikte ortak bir karar alınamaması sonucu bireylerin kendi dairelerinde uygulamak istedikleri mantolama tekniğidir. İç cephe ısı yalıtım uygulamaları, dış cephe ısı yalıtımı uygulamaların göre çok daha kolay uygulanabilmektedir. Bu uygulamayı yaparken herhangi bir ortak karar almak veya belediyeden izin almak gerekmediği için süreç çok daha hızlıdır.

İç cephe ısı yalıtımı malzemeleri ile enerji tasarrufu yapmak mümkündür fakat bu tasarruf dış cephe ısı yalıtımı kadar etkili değildir. Uygulanma yöntemi açısından aralarında çok fazla fark bulunmaz her iki kaplama türünde de duvarlar önce ısı yalıtım levhaları ile kaplanır ve bu levhalar boyanır, isteğe başlı olarak bu levhalara alçıpan uygulamaları da yapılabilir.

İç cephe ısı yalıtımı malzemelerinin birtakım sakıncaları da bulunduğunu belirtmemiz gerekir. Bu sakıncaları listeleyecek olursak:

  • Malzeme yapıları gereği tam olarak bir yalıtım sağlamazlar, yalnızca dışarıdaki soğuk hava ve içerideki sıcak hava arasında bir ısı köprüsü oluşturur.
  • Eğer binanın dış cephesi eskimeye başlamışsa bu eskimeye bağlı olarak çatlaklar oluşacaktır. Oluşan çatlakların iç kaplama malzemelerine nüfuz etmesi durumunda küf, mantar, boya dökülmesi gibi hasarlar meydana gelebilir.
  • Oluşan rutubet, küf, mantar gibi hasarlar insan sağlığına zarar vermektedir.
  • Eğer aktif bir ısıtma sistemi çalışmıyorsa, dışarıdan gelen soğuk hava içerideki sıcak havayı hızlıca soğutacaktır.
  • Yaz aylarında binanın dış yüzeyinin ısınmasını engelleyemediği için yeterli enerji tasarrufunu sağlamaz.

Bu nedenle iç cephe ısı yalıtımı malzemeleri tercih etmek her zaman ikinci planda olmalıdır veya mevcut dış cephe kaplamasına yardımcı olması için tercih edilmelidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740