Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Isıtma - Soğutma Usta 71
sponsorlu reklam

Dış cephe ısı yalıtımları günümüz modern evlerinin vazgeçilmez özelliklerinden biri durumunda. Dış cephe yalıtımlarının, evdeki ısıyı korumasının yanı sıra sağladığı tasarruf ile hem maliyetleri düşürmesi hem de doğayı daha az tüketmemiz de önemli bir ayrıntıdır. Dış cephe ısı yalıtımı konusunda daha fazla bilgi almak ve ısı yalıtımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz.

Dış cephe ısı yalıtımı uygulaması yapılmadan önce birtakım hazırlıklar yapılmalıdır. Bunlardan ilki duvarda bulunan toz, kir, yağ, harç kalıntıları gibi yalıtıma zarar verecek maddelerden kurtulmaktır. Bunun için duvar, gerekli görülen malzeme ve genellikle basınçlı su ile detaylı olarak temizlenmelidir. Ardından hava koşullarının da uygun olması önemlidir. Örneğin çok soğuk (özellikle eksi dereceler) havalarda yalıtım yapılmayacağı gibi çok sıcak (özellikle 35 derece üstü) havalarda da yalıtım yapmak yanlış olacaktır. Ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra dış cephe ısı yalıtımının yapımına başlanabilir.

Yalıtımın direncini yükseltmek için binanın dışı subasman profilleri ile kaplanması önemlidir. Subasman profillerinin yapısı ve özellikleri, binaya göre uzman kişiler tarafından belirlenmektedir. Profillerin montajından sonra yalıtım levhasının montajına geçilir. Bu aşamada önce ısı yalıtım levhası yapıştırma harcının hazırlanması gerekir. Harç duvara sürüldükten sonra, levhalar düzgün bir şekilde binanın dışına yerleştirilmelidir. Levhaların yapışmasının ardından 24 saatlik bir bekleme süresi olur. Bu beklemenin ardından ısı yalıtım levhaları dübellenmelidir. Bu işlemin de ardından pencere kenarlarında yeniden bir güçlendirme çalışması yapılabilir. Tüm bu işlemlerin ardından ısı yalıtım levhası, sıvı harcı ve donatı filesinin uygulanması ile yeniden kaplanır. Bu kaplamanın ardından binanın dışı, dekoratif şekilde kaplanır ve boya uygulanır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781