Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Isı Yalıtımı Ne Zaman Yapılmalıdır

Isıtma - Soğutma Usta 62
sponsorlu reklam

Isı yalıtımı ne zaman yapılmalıdır sorusu, birçok kişi tarafından merak edilen bir durumdur. Bunun en önemli nedeni ise yapılan yalıtımın en doğru sonucu vermesi ve gereksiz maliyet oluşturulmadan yeniden bir yalıtım yapılarak zaman ve para kaybedilmek istenmemesidir. Bu nedenle yapılacak dış cephe ısı yalıtımı yapılmadan önce iyi bir plan yapılmalı ve mevcut hava şartları da göz önüne alınarak, çalışmanın tamamının süresi de hesaba katılmalıdır.

Peki ya doğru bir ısı yalıtımı ne zaman yapılmalıdır? Öncelikle dış cephe ısı yalıtımı için net bir mevsim veya ay belirtmek mümkün değildir. Bunun nedeni ise ülkemizin dört bir köşesinde aynı anda farklı hava koşullarının aynı anda gerçekleşmesidir. Bu nedenle yapılacak ısı yalıtımı için en doğru hava koşulları, mevsim ve aylardan daha önemlidir. İyi bir ısı yalıtımı için hava sıcaklığının 5 derece ile 30 derece arasında olması tercih sebebidir. Bu hava koşulları ayrıca ısı yalıtımının daha sağlam ve daha işlevsel olmasına da yardımcı olacaktır.

Dış cephe ısı kaplaması yapılırken işlemlerin birkaç gün süreceğini de unutmamak gerekir. Bu nedenle hava durumu tahminleri de iyi okunmalıdır. Örneğin ortalama bir ısı yalıtımı işlemleri herhangi olumsuz bir hava durumu ya da olumsuz bir durum oluşmaması durumunda yaklaşık 15 ile 25 gün sürecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781