Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Küçük Odalar için Tasarım Örnekleri

Dekorasyon Usta 78

Küçük bir odada yaşamak oldukça zordur. İş dekorasyon konusuna gelince ise işler daha da karmaşık hale gelir. Çünkü dekorasyonda yapılacak ufak bir hata odanın daha da küçük görünmesine neden olabileceği gibi, kötü bir görüntü de oluşturabilir. Küçük bir odanız varsa ve dekorasyon önerisi arıyorsanız, sizler için birkaç öneriyi paylaşmak istedik.

Yazının sonunda örnek tasarım görsellerinin bulunduğu küçük odalar galerisi bulunmaktadır.

Küçük bir odayı tasarlamak ve yeniden dekore etmek için başlamanız gereken ilk şey odadaki tüm eşyaları boşaltmaktır. Hemen ardından eğer odaya bir tamirat ya da boya işi yapılacaksa, bunlar yapılmalıdır. Küçük bir odada açık tonlarda renkler tercih etmek her zaman daha doğru olacaktır. Bu işlemlerin ardından odanın ihtiyaçları dikkatlice belirlenmelidir. İhtiyaçlar belirlendikten sonra odanın yapısına göre doğru yerleşim yapılmalıdır.

Bu esnada sizler için önerimiz, modüler mobilyalar kullanmanızdır. Örneğin katlanarak kapanan bir yatak veya güzel bir yer yatağı ile gündüzleri daha geniş alan yaratmak mümkündür. Ayrıca misafirler için yer koltuğu amaçlı minderler de temin etmek işleri kolaylaştırabilir. Bu noktada iyi bir saklama alanı yaratmak da önemlidir. Kullanılmayan eşyaları, saklamak daha doğru bir çözüm olacaktır. Eşyalarınızı duvardaki raflara veya varsa yatak altına veya yatağın içindeki sandığa koyabilirsiniz.

Bu türden çözümler yeterli gelmiyorsa, masayı ve yatağı ve hatta dolabı da birleştiren mobilyaları tercih edebilirsiniz. Böylece üst katta yatak, alt katta çalışma masası ve yan tarafta da dolaba sahip olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781