Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Mantolama Dübeli Nedir, Nasıl Yapılır

El İşçiliği Usta 348
sponsorlu reklam

Mantolama dübeli, mantolama uygulaması yapılan binaların dış izolasyonları için en çok tercih edilen ve en etkili olan uygulamalardan biridir. Birden fazla donanımın bir araya gelmesi ile birlikte karmaşık olan ve ustalık gerektiren bir uygulamadır. Plastik dübel ise mantolama ısı yalıtım levhalarının, bina cephelerine sabitlenmesi amacıyla kullanılan teçhizattır.

 

Plastik dübeller plastik ham maddeden üretilen, uygulanacak yapının, duvar yapısına ve mantolama izolasyon levhasının kalınlığına göre birçok farklı seçenek sunabilen bir teçhizat malzemesidir. Kullanılan malzeme ve duvarın yapısına göre, basınç miktarı ölçülerek, mantolama yalıtım levhasının her metrekaresine kaç taşıyıcı delik açılacağı belirlenir ve buna göre levhanın üzerine gereken ekipmanlar ile açılan deliklere mantolama plastik dübeller çakılır.

 

Mantolama dübeli yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar

Uygulama yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey şudur;  duvar boşluklarına gelmemesine ve yalıtkan levhasının üzerinde kabartı oluşturmamasına dikkat etmelisiniz. Levhaların üzerlerine dübellerin başlarının oturacağı yuvaları oluşturmalısınız. Dübellerin uygulanacak yüzeylere ve kullanılacak mantolama izolasyon levhasına göre gerekli tutunmayı sağlayabilmesi için dübel üreticilerinin ve uzmanlarında görüşlerinin alınması ve yüzeye göre çelik veya plastik çivili plastik dübeller, levhaların kalınlığının artması durumunda ise geniş başlıklı plastik dübellerin kullanılması gerekir. Mantolama dübeli kullanılması çok hassasiyet gerektiren bir uygulamadır. Yanlış, eksik veya hatalı uygulanması ve kullanılması durumunda, ortaya çok tehlikeli sonular çıkarabilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740