Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Minimalist Ofis ile Verimliliği Arttırmanın Yolları

Dekorasyon Usta 80
sponsorlu reklam

Minimalizm bir ofis tasarımı ile iş verimliliğini arttırmak mümkün müdür? Birçok psikoloğa göre böyle bir şey mümkün. Sizler de bu konuyu merak ediyorsanız ve bunu ofislerinize nasıl uygulayabileceğinizi merak ediyorsanız, detaylar yazımızda.

Minimal bir tasarım ile ofiste verimliliğinizin artmasının en büyük nedeni, ofisin içinde sizlerin dikkatini dağıtabilecek unsurların en aza indirgenmiş olmasıdır. Örneğin masada bulunan ve kullanılmayan “gereksiz” öğeler, çalışanlarınızın gözlerinin sürekli olarak farklı yönlere yönlenmesine neden olabileceği gibi, sanal çalışma ortamlarındaki gereksiz öğeler de fazla veri tüketimi yapabileceği gibi dikkatlerinin de dağılmasına neden olabilir.

Bu konuda atmanız gereken ilk adımın fiziksel alan olduğunu düşünüyorsanız, işte sizler için birkaç öneri. Öncelikle ofisinizin genişliğini göz önünde bulundurarak hakim tema rengini açık bir renk olarak belirleyin. Ofisler için beyaz arka planın önünde ters renk olarak siyah, gri, kurşuni renkleri tercih etmek dekoratif bir hava da katabilir.

Eğer çözümün sanal çalışma ortamında olduğunu düşünüyorsanız, çalışanlarınız için daha az alan kaplayan bir bilgisayar veya monitör ile rahat bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Bu tür bir değişikliğe takiben çalışma ortamlarında yer alan çalışma dosyaları için düzenli ve merkezi bir alan yaratabilirsiniz. Böylece çalışanlar farklı verilere daha hızlı bir şekilde ulaşabilir. Ayrıca bu türden bir merkezi yapı ile çalışma dosyalarınız otomatik olarak yedeklenebileceği gibi, veri hırsızlığına karşı daha sert önlemler de almak mümkündür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781