Sıcak Renkleri Duvarda Kullanma

Dekorasyon Editör 36
sponsorlu reklam

Üç beş yılda bir evini boyamayanınız yoktur.  Bu boyama işleri bazen kirlenmeye karşı olurken bazen de duvar renginden sıkıldığımız için olur.  Ancak her iki durumda da boya işini içimize sinmesini isteriz. O yüzden boya işi önemlidir.

Boyanın yapılışının iyi olması kadar kullanılan boyanın da uygun renk ve tonda olması önemlidir.  Dolayısı ile renk seçimine dikkat etmek bu konuda önemli.  Evleri boyarken genellikle sıcak renkler duvarda kullanmayı tercih etmemiz uygun olur

Evlerimizi boyarken tüm evin tek renk olmasını istediğimiz gibi her odayı ayrı renklere de boyayabiliriz ki bu psikoloji açısından iyi bir seçim olur.  Çünkü her rengin insan psikolojisi üstünde farklı bir etkisi vardır. 

      Bunlara kısa kısa örnekler verelim.

Sarı: renkler duvarda kullanma deyince akla gelen ilk renktir.  Ev boyamalarında en çok tercih edilen renktir. Neşe veren parlak bir yapısı vardır.  Evin tamamını tek renk olarak boyayanlarda sarının çeşitli tonlarını tercih ederler.  Değişik bölümleri değişik renklere boyamayı tercih ediyorsanız eğer antre ve girişlerde tercih edebilirsiniz.  Geniş salonlarda da tercih edilebilir.

Kırmızı: Sıcak kırmızı enerjik canlılık veren ve kan akışını hızlandıran, hareketli bir renktir.  Dolayısı ile hareketin olduğu oturma odalarında ve çocukların oyun odalarında tercih edilir.

Turuncu: Kırmızı renk ile sarı rengin özelliklerini içine alan turuncu mutfaklarda kullanıldığında dengeli bir iştah açıcı olabilir. Kırmızı ve sarı ile birlikte kombin oluşturarak oturma odalarında da tercih edilebilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Sıcak Renkleri Duvarda Kullanma” üzerine 1 yorum

  1. İzmir dedi ki:

    Sıcak rengi kullanmam da bana cesaret verdi 😍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir