Silikon Dış Cephe Boyası

Dış Cephe Editör 43
sponsorlu reklam

Silikonlu dış cephe boyalarının seçimi fazlaca önemlidir. Konutların iç cepheleri kadar dış cepheleri için de tercih edilen boyalar, uzun vadede kullanılan ve faydaları, boyanın kalitesi ile belli olan araçlardır. Hem güzel duyu aynı zamanda dayanıklılık açısından dış cephe boyaları kesinlikle kaliteli tercih edilmelidir. Dış boya tercih ederken öncelikli olarak dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan faktörlerin başında binanın bulunmuş olduğu ortamın iklim koşulları gelir. Uygulama yapılacak alanın özelliklerine göre boya işlemlerine karar vermek gerekmektedir.

DIŞ CEPHE BOYA ÇEŞİTLERİ
Akrilik Dış Cephe Boyaları : Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, son kat dış cephe boyasıdır. Yüksek alkali direncine sahip, güneş ışınlarına, yağış, rutubet ve deniz kıyısındaki tuzlu neme karşı son derece dayanıklıdır. Kolay sürülen, kapatma sağlayan, koruyucu ve dekoratif bir boyadır. 

Silikonlu Dış Cephe Boyaları : Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, silikonlu dış cephe boyasıdır. Yüksek su itici özelliğiyle yüzeyin su geçirmesine izin vermez. Yüksek alkali direnci ile rutubete, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Güneş ışınlarının boya filmini deformasyona uğramışetmesini ve renk değiştirmesini önleyerek uzun soluklu kullanıma imkan verir. İçeriğindeki silikon yardımıyla yüzeye nefes alma imkanı vererek biriken nemin iç ve dış cephelere zarar vermesini engeller. 

Grenli Dış Cephe Boyaları : Su bazlı, akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, silikonlu ince desenli rulo ile uygulanan, rulo ile desen verilen, grenli mat dış cephe boyasıdır. Kendi kendini yıkama özelliği ile yağmurun yüzeye nüfuz etmeden akmasını sağlar ve yüzeydeki tozları temizler. Yüzeye solukalmaimkanı vererek biriken nemin iç ve dış cephelere zarar vermesini engeller. 

Elastik Dış Cephe Boyaları : Akrilik esaslı esnek dış cephe boyasıdır, yüzeylere soluk aldırır dış etkilere ve kılcal çatlaklara karşı dayanıklıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir