Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Sıva Alçısı Nedir ve Kullanım Alanları

Genel Usta 421
sponsorlu reklam

Sıva alçısı nedir

Alçı, karmaşık yapıdaki yüksek teknolojili sistemlerden, genel halkın kullanımı için uyarlanmış kolay kurulumlu ürünlere kadar tüm inşaat tiplerinde (konut, konut dışı, yeni veya yenilenmiş) kullanılmaktadır. Avrupa’da her yıl 1.600 milyon metrekareden fazla yüzey alçı levhalarla kaplanmaktadır. Avrupa’da iç kaplamada yaklaşık 5 milyon ton alçı kullanılmaktadır.

 

Alçıpan (Detaylı bilgi için tıklayınız)

Alçıpan, bölmeler ve duvarların, tavanların, çatıların ve döşemelerin astarlanması için kullanılır. Alçıpanın özellikleri, yangına dayanıklılık, nem direnci, şok direnci, vb. Gibi özel gereksinimleri karşılayacak şekilde değiştirilebilir.

 

Dekoratif Sıva Örneği

Dekoratif Sıva

Tuğla veya blok duvarlar ve tavanlar için etkili ve estetik olarak tatmin edici bir astar oluşturmak için, elle veya silo ile sağlanan sprey sistemlerinin kullanımıyla, suyla karıştırılan sıva tozu kullanılır.

 

 

 

 

Sıva Alçısı

Sıva alçısı, duvarlar ve tavanlar için kullanılır. Beton, gaz beton, tuğla gibi yüzeylere doğrudan uygulanabilen doğal bir hazır alçı sıva ürünüdür. En büyük avantajı ve iyi tarafı sağlıklı olmasıdır.

 

Sıva Blokları

Alçı bloklar, tavanlar için bölmeler ve alçı fayanslar için kullanılır.

Alçı bazlı kendiliğinden yayılan şaplar

Kendinden yayılan zemin şaplarının üretiminde anhidrit veya Alfa-Hem hidratlar kullanılır.

 

Alçı Levhalar

Alçı paneller, duvarlar, tavanlar, tavanlar ve zeminlerin bölümleri ve astarları için kullanılır. Standart alçı fiber levha, şok direnci, ses yalıtımı ve nem direncine gelince iyi bir performans sunar.

Sıva alçısı; gazbeton, tuğla, beton, bims blok, brüt beton veya kaba sıvanın üzerine alçıdan yapılan ve üzerine yapılacak olan uygulamaya katman oluşturan yüzeye alçı sıva denir.

Alçı sıvalar makine ve el ile yapılmak üzere ikiye ayrılır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2740