Stor Perde Kullanmak Doğru Mu?

Dekorasyon Usta 17
sponsorlu reklam

Stor perdeleri kullanmanın bazı avantajları olduğu gibi dezavantajları da olduğu kesin. Sizler de stor perde ile ilgileniyorsanız ama hala tam olarak bir karar veremediyseniz, sizler için birkaç önerimiz var.

Stor perde nedir? İşe bu soruyla başlamak daha doğru olacaktır. Stor perde, pencere genişliğinden biraz daha geniş bir boruya bağlı bir mekanizmanın ve bu mekanizmaya sarılan perde kumaşını karşılayan bir kavramdır.

Stor perdelerin aslında birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan ilki, perdeyi kapatıp açmak oldukça pratik ve hızlıdır. Gündüzleri perdeyi hızlıca açabileceğiniz gibi akşam olduğunda da birkaç hareket ile kapatabilirsiniz. Perde tüm bunları hızlıca gerçekleştirirken, sahip olduğu kumaş yapısı nedeniyle ısı ve ışık yalıtımını iyi bir şekilde yapmaktadır. Ayrıca perdenin genel yapısı daha az yer kaplamakta ve görece daha kolay kurulmaktadır.

Stor perdelerin dezavantajları ise azımsanmayacak derece önemlidir. Örneğin stor perdelerin malzeme yapısından ve inşasından dolayı ölçü konusunda esneklik tanımamaktadır. Bir perde siparişi verirken, pencerenizin ölçüsüne uygun bir yapıda hazırlanır ve bunu sonradan değiştirmek mümkün değildir. Diğer bir konu ise perdelerin temizliği konusundadır. Stor perdelerin sahip olduğu polyester yapı, sık bir temizlik rutinine ihtiyaç duymasa da temizlik gerektiren durumlarda işler biraz zor olabilir.

Bu nedenle stor perde seçerken, normal perde tiplerini kullanmanızın daha zor olduğu durumlar haricinde kullanmanız genelde tercih edilmez. Çünkü uzun vadede dezavantajları insanların canını sıkabiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir