Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Tuğla Duvar Tasarımı Nasıl Yapılır

Dekorasyon Usta 78
sponsorlu reklam

Modern ev tasarımlarında sıklıkla görmeye başladığımız tuğla duvar dekorasyonu, popülerliğini arttırmaya devam eden bir tasarım anlayışı. Sahip olduğu renk dokusu nedeniyle Retro bir görünüm oluşturan tuğla duvarlar, aynı zamanda modern bir dokunuş da verebilmektedir.

Tuğla duvar dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız, buna iki farklı yolla sahip olabilirsiniz. İlk seçenek mevcut duvar gövdesindeki tuğlaları ortaya çıkarmaktır. İkinci yöntem ise mevcut duvarı tuğlalar ile kaplayarak yeni bir düzey oluşturmaktan geçmektedir. Bu işlemlerden birisini tercih etmek için bir uzmandan yardım almanız önemlidir. Binanın mevcut yapısına bağlı olarak ilk seçeneği tercih etmek zor olabilir.

İlk yöntemi kullanacaksanız, karar vermeniz gereken ilk durum duvarın tamamının mı tuğla olacağı yoksa yalnızca bir kısmının mı açığa çıkarılacağıdır. Bu işlemi yaparken duvar hafif darbelerle ön boya katmanında arındırılmalıdır. Eğer alt kısımda kullanılan tuğla kırmızı renk ise, işiniz daha kolay olacaktır. Boya kalıntısı ve sıva döküldükten sonra ince bir şekilde toz ve kalıntılar temizlenmelidir. Ardından koruyucu bir madde temin etmeli ve duvarlarınızı korumalısınız.

Eğer mevcut tuğlalarınız kırmızı renk değilse ve sizin renk tercihinize uygun değilse, yeni bir yüzey oluşturmak gerekebilir. Bunun için derinliği bozmayacak yarım tuğlalar örülebileceği gibi, yeterli alan varsa standart kırmızı tuğlalar da tercih edilebilir. Bu tür bir işlemin ardından astar kullanarak dileğiniz renkte de bir boyama işlemi yapabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/neslitar/evkaplama.com/wp-includes/script-loader.php on line 2781